Księgowe rozliczenia w swojej firmie

Trudne decyzje przedsiębiorcy

Oczywiście, pierwszą poważną decyzją było w ogóle decyzja o zaczęciu prowadzenia własnej jednoosobowej działalności. To ryzykowne, bardzo zobowiązujące zadanie, które bardzo często potrafi świetnie wynagradzać i dawać ogromną satysfakcję z faktu, że wykreowało się coś swojego. Umówmy się, że wszystkie formalności związane z założeniem przedsiębiorstwa zostały załatwione, przedsiębiorca dostał numery NIP i REGON. Jeśli chodzi o zewnętrzną księgowość Ochota to trzeba zdecydować się na nią już na starcie. Wybierając podpisanie umowy z przedsiębiorstwem księgowym należy nie zapomnieć, że konieczne będzie edycja kilku miejsc w CEIDG, jednak o tym z pewnością da znać przedsiębiorstwo księgowe, z której usług księgowości zamierzamy skorzystać. Oczywiście, nie jest to jedyne rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Można także zdecydować się na samodzielne wykonywanie ksiąg rachunkowych oraz na pełny etat do własnej firmy. Pierwszy wybór jest ryzykowny i wymagać bardzo dużo czytania i poświęcenia czasu. Trzeba brać pod uwagę to, że w przypadku jakichś błędów mogą zostać nałożone kary finansowe. Zatrudnienie księgowej jest drogie i większość osób prowadzących firmy nie będzie na nie stać, to również na początku działania przedsiębiorstwa nieefektywne i będzie to zbędne wyrzucanie funduszy.

Dlaczego więc warto wybrać właśnie na księgowość zewnętrzną

Rozpocznijmy od kosztów. Będą one zdecydowanie niewielkie. Jeśli chodzi o księgowość Ochota to będą to koszty trochę ponad 100 złotych netto. Warto pamiętać, że firmy księgowe księgowość ochota
nie posiadają ujednoliconego cennika i ustalają ofertę do tego, ile dokumentów będzie dostarczanych do firmy księgowej każdego miesiąca. Warto tutaj napomknąć o księgowości internetowej, która jest coraz bardziej popularna. Bezsprzeczną zaletą, jeśli chodzi o zewnętrzną księgowość Ochota jest fakt, że bardzo łatwo się skontaktować z księgowym czy to telefonicznie czy spotkać osobiście. To szybki sposób na rozwiązywanie wszelkich niedomówień. Księgowi również po zawarciu umowy odpowiadają za klienta przed Urzędem Skarbowym i ZUS-em oraz w przypadku jakichkolwiek błędów z ich niedopatrzeń, to oni pokrywają koszty z ubezpieczenia OC, które każda firma księgowa ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 4 =