Kosmetyka auta od podstaw

Co oznacza autodetailing?

Sformułowanie „Auto detailing” wywodzi się z języka angielskiego i oznacza zoptymalizowany proces oczyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu, a także jego elementów. Wyróżnia się zarówno auto detailing zewnętrzny, jak również wewnętrzny. Łatwo domyślić się, że ten pierwszy skupi się głównie na powłoce lakierniczej, kołach, felgach itd., a ten drugi na tapicerce, desce rozdzielczej i reszcie elementów wnętrza. Stosuje się go, aby podnieść walory estetyczne leasingowanego pojazdu oraz zachować jego nienaganny wygląd. Często z tego zabiegu korzystają osoby, które planują sprzedać auto gdyż stosunkowo niewielkim kosztem można dość znacząco podnieść cenę sprzedawanego auta.

Detailing wnętrza

Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie, regenerację i konserwację. Na ten proces składają się takie czynności jak czyszczenie dywanów, tapicerki oraz wszelkich elementów plastikowych i metalowych. Auto detailing w tym przypadku ma na celu przywrócenie stanu fabrycznego pojazdów. Jeśli pojazd wyposażony jest w tapicerkę skórzaną to poddaje się je skomplikowanym zabiegom renowacyjnym, dzięki czemu nawet leciwe powłoki skórzane odzyskują głębię koloru i pozbywają się wielu pęknięć. Warto dodać, że bardziej zaawansowany i wielostopniowy zabieg renowacji tapicerki skórzanej jest oferowany, jako oddzielna usługa.

Detailing zewnętrzny

Auto detailing zewnętrzny obejmuje regenerację i konserwację lakieru, podwozia, kół oraz szyb. Biorąc pod uwagę regeneracje lakieru, można wyróżnić trzy etapy:
1.Oczyszczenie karoserii czyli usunięcie wszelkich zabrudzeń z powierzchni zewnętrznych używając odpowiednich środków. Zwykle robi się to przy pomocy piany aktywnej lub glinkowania. auto detailing
2. Polerowanie powłoki lakierniczej ma na celu usunięcie rys i innych niedoskonałości z lakieru. Poprzedza się je dokładną analizą powierzchni lakierniczej, co pozwala na dobranie najbardziej odpowiednich metod i sprzętu.
3.Konserwacja – polega na nałożeniu ochronnej warstwy, którą może być wosk lub powłoka kwarcowa. Ta druga zdecydowanie dłużej zapewnia ochronę, jednak jest także o wiele droższa.

Podsumowanie

Auto detailing jest coraz popularniejszy w naszych czasach. Pozwala lepiej zadbać o nasz samochód oraz sprawić, aby wyglądał jak nowych. Zabiegi wchodzące w skład auto detailingu nie należą do najtańszych, jednak warto zainwestować w samochód, który ma służyć nam przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + seven =